Výstava autorských děl projektu ke shlédnutí

Maly_banner

FÓRUM PSR (Praha, 27.10.2009)

Autorská díla k projektu "Komiksoví výtvarníci doporučují: Pij s rozumem!" budou ke shlédnutí v Praze. Při příležitosti konání letošního ročníku multimediálního komiksového festivalu KOMIKSFEST! budou obrázky od 2. do 28. listopadu vystaveny v Café Alternatif mezi Národním muzeem a Václavském náměstím v Praze. K vidění budou všechna díla, která od dubnu letošního roku ve čtrnáctidenních intervalech byla zveřejněna na www.pijsrozumem.cz, i ta, která v rámci projektu teprve zveřejněna budou.
Za výstavou je snaha sdružení zodpovědných výrobců lihovin FÓRUM PSR propagovat umírněnou konzumaci alkoholických nápojů. Autoři své kresby vytvořili exkluzivně pro stránky www.pijsrozumem.cz, jež jsou určeny všem - stávajícím i budoucím - uživatelům alkoholických nápojů a obsahují důležité informace, které mají zamezit škodám působeným nadměrným pitím.

Ve spolupráci s o.s. SEQENCE, vydavatelstvím komiksů a pořadatelem festivalu KOMIKSFEST!, oslovilo FÓRUM PSR významné české a slovenské komiksové autory se zadáním vytvořit autorské dílo, které by se s humorem a nadsázkou zabývalo problematikou alkoholu. Svými pracemi přispěly jak již známé osobnosti, jako autoři stripů Hana a Hana (Miloš Gašparec a Miloš Čermák) a Aloise Nebela (Jaromír Švejdík a Jaroslav Rudiš), tak zástupci nastupující generace (např. Jiří Grus nebo Jan Bažant).
Alkohol sice umí život obohatit - ať je to v podobě vychutnání si dobrého pití, uvolnění či příjemného posezení s přáteli. Na stranu druhou však může nadměrné užívání alkoholu způsobit řadu zdravotních i společenských problémů. Zamezit takovým problémům může povědomí o nebezpečí způsobeném přílišným pitím. A právě výstava "Komiksoví výtvarníci doporučují: Pij s rozumem!" chce na zneužívání alkoholu upozornit s nadhledem a humorem. Každý obrázek se snaží vyloudit pozorovateli úsměv na tváři, ale zároveň ho přimět k uvědomění si i té odvrácené stránky pití.

Komiksoví výtvarníci doporučují: Pij s rozumem!
Výstava humorných obrázků s alkoholem v hlavní roli
2.11. - 28.11.2009
Café Alternatif, Mezibranská 21, Praha 1
Otevřeno: po–pá: 16:00–24:00, so–ne: 18:00–24:00

Kontakt:
FÓRUM PSR
David Binar
602 321 560
www.pijsrozumem.cz

Admin ; Přečteno: 20169 x