2.8.2010  Lidové noviny: "Nula je u nás důležitá. Je to stále účinný strašák"

Ze zavedení jakékoli tolerance alkoholu mám strach. Znám totiž české řidiče. Říká David Binar, spoluorganizátor kampaně proti alkoholu za volantem Domluvme se.

1.7.2010  MfD: O prázdninách jezdí řidiči opatrněji

„Řidiči se bojí, že se vybodují. Přemýšlejí, jak jet bezpečněji,“ poznamenal odborník. Resort dopravy na mladé lidi už téměř dva roky apeluje, aby nejezdili jako „šílenci“, nepili před jízdou alkohol nebo se odpovědně věnovali řízení a zbytečně tak neriskovali život svůj, kamarádů či dalších lidí. „I přes některé výhrady kampaně jako Nemyslíš-zaplatíš nebo Domluvme se mladí lidé vnímají a dostanou se jim do hlavy,“ říká Hořín.

18.12.2009  Tipy a nápady jak v pohodě prožít Vánoce

Vánoce a konec roku jsou tady. A s nimi mnoho příležitostí tyto svátky patřičně oslavit. My pro vás máme několik málo tipů, jak si všech těch večírků užít tak, aniž by následující den bylo čeho litovat...

13.11.2009  DOMLUVME SE! - Projekt proti alkoholu za volantem

„Jedete za zábavou autem? Domluvte se předem, kdo bude řídit na cestě domů.“ Tyto dvě věty jsou ústředním motivem kampaně DOMLUVME SE!, zaměřené proti alkoholu za volantem u mladých řidičů do 25 let. Snaží se je motivovat k tomu, aby se před tím, než vyrazí za zábavou, domluvili, kdo z nich nebude večer pít alkohol a ostatní bezpečně dopraví domů. Inspirací se stala celoevropská kampaň pod názvem Eurobob. V České republice se pořádá tato kampaň již od roku 2004. DOMLUVME SE! je společný projekt oddělení BESIP Ministerstva dopravy, Iniciativy zodpovědných pivovarů a sdružení zodpovědných výrobců lihovin FÓRUM PSR.

27.10.2009  Výstava autorských děl projektu ke shlédnutí

Autorská díla k projektu "Komiksoví výtvarníci doporučují: Pij s rozumem!" budou ke shlédnutí v Praze. Při příležitosti konání letošního ročníku multimediálního komiksového festivalu KOMIKSFEST! budou obrázky od 2. do 28. listopadu vystaveny v Café Alternatif v Praze.

19.10.2009  ČT24: Česko se zapojilo do Evropské noci bez nehod

Praha - Dopravních nehod pod vlivem alkoholu u řidičů každý rok přibývá. Dobrovolníci se proto snaží přimět mladé lidi přemýšlet o následcích nezodpovědného jednání. Organizace, která se v barech v Česku vůbec poprvé pokusila upozornit na nebezpečí alkoholu za volantem, má název Zodpovědní mladí řidiči. Akce je pak známá jako Evropská noc bez nehod.

16.10.2009  Evropská noc bez nehod

V sobotu 17.října 2009 proběhne Evropská noc bez nehod

29.5.2009  Komiksoví autoři doporučují: Pij s rozumem!

„Pij s rozumem!“ doporučují konzumentům alkoholu komiksoví výtvarníci. Své kresby vytvořili pro stránky www.pijsrozumem.cz, na kterých sdružení zodpovědných výrobců lihovin FÓRUM PSR propaguje umírněnou konzumaci alkoholických nápojů.

15.5.2009  Alkohol: Dobrá věc, je-li užívána s mírou

Katolický týdeník: S Davidem Binarem, výkonným ředitelem sdružení zodpovědných výrobců lihovin FÓRUM PSR, jsme mluvili o rizicích a přínosech pití alkoholu.

17.4.2009  iDNES: Podívejte se, jak komiksové postavy bojují proti alkoholu

Proč ženy pijí alkohol? Podle Hany a Hany, známých komiksových postav Miloše Gašparce a Miloše Čermáka, je to proto, že jim muži kupují drinky. A proč pijí muži, když si ty drinky musí platit sami? Aby jim ošklivé holky nepřipadaly ošklivé. Ale Hana a Hana ošklivé nejsou, a přesto si nechají koupit drink. Komplikované? Ne, jen svérázný přístup komiksového tvůrce k alkoholu, respektive k jeho zneužívání.

25.2.2009  Řidiči se nebojí, pijí čím dál víc

Lidové noviny (24.02.2009): „Dosavadní praxe, kdy byli všichni účastníci nehody testováni na alkohol v dechu, se u všech nehod bohužel částečně vytratí,“ předpovídá David Binar, ředitel sdružení zodpovědných výrobců lihovin.

25.2.2009  Pili, řídili, zemřeli. Alkoholu za volantem zase přibývá

Týden.cz (21.01.2009): "Nárůst obětí dopravních nehod zaviněných pod vlivem alkoholu je alarmující," říká David Binar, výkonný ředitel sdružení zodpovědných výrobců lihovin FÓRUM PSR.

25.2.2009  Pít a řídit Čechům nevadí. A počty obětí strmě rostou

Aktuálně (22.01.2009): Na českých silnicích vloni ubylo usmrcených i bouraček, pozitivní čísla ovšem neplatí pro nejtragičtější nehody pod vlivem alkoholu. Kvůli řidičům, kteří se před jízdou napili, zemřelo 80 lidí - nejvíce od roku 2003.

2.12.2008  Nejsme v plenkách